Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

„Dobry gest może zmienić czyjś świat”

16 grudnia  w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbył się Świąteczny Kiermasz Charytatywny, na rzecz pana Adama z Makowicy oraz pochodzącego z naszej parafii ojca Janusza Furtaka, wspierającego dzieci w Chile.
Inicjatorami i organizatorami akcji była Parafia, Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu oraz Szkolne Koło Caritas. Do świątecznego dzieła pomocy potrzebującym włączył się również Urząd Gminy w Limanowej.
            Akcja po raz kolejny zintegrowała całą lokalną społeczność, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w charytatywne przedsięwzięcie. Każdy kto chciał okazać serce mógł wykonać własnoręcznie ozdobę bożonarodzeniową i przekazać organizatorom. Wykonanych zostało ponad 1000 stroików, choinek, kartek świątecznych. Wszystkie wykonane ręcznie ozdoby znalazły swoje godne miejsce w domach mieszkańców Pasierbca i okolicznych sołectw.
 
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za dobre serce i szczery gest,  który na pewno zmienił nie tylko nasz „mały pasierbiecki świat”.
 
Organizatorzy
 
Historia
"PASIERBIOCKI"
SKO

Galeria

Szukaj