Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasierbcu kolejny raz docenieni w ogólnopolskich konkursach literackich

                Mimo trwającej pandemii COVID-19 uczniowie naszej Szkoły uczą się zdalnie (pod kierunkiem nauczycieli i rodziców) oraz przystępują licznie do różnych konkursów.
              Po sukcesie ucznia Kacpra Marcisza z klasy VI a (III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą”) kolejne sukcesy zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu. W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pt. „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ” w kategorii literackiej Antoni Dudziak z klasy VI a uzyskał I miejsce (proza), Zofia Matląg z klasy VI b I miejsce (poezja), Oliwia Wątroba z klasy VI a - wyróżnienie (poezja). Uczniowie do konkursu przygotowywali się  pod kierownictwem i opieką merytoryczną mgr Alicji Wąsowicz.
                 Do XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu wpłynęły 283 prace, w tym 118 w kategorii literackiej. Komisja Konkursowa obradowała  zdalnie w dniach 11-22 maja 2020.
           Uczniom naszej Szkoły, w swoim imieniu jak i całego Grona Pedagogicznego, pragnę pogratulować sukcesów, na które ciężko pracowali. Jestem dumna, że moich uczniów: Kacpra, Antoniego, Zofię i Oliwię zauważono i doceniono. Z tego miejsca pragnę życzyć im dalszego rozwoju literacko-artystycznego na kolejnych etapach edukacji.
 
                                                                                                                                            Alicja Wąsowicz

 
Antoni Dudziak - praca konkursowa
Oliwia Wątroba - caritas pandemia
Zofia Matląg - Taki duży taki mały może świętym być

 
Historia
"PASIERBIOCKI"
SKO

Galeria

Szukaj