Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Z inicjatywy Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu Pani Rozalii Kuchty i nauczycieli:  Krystyny Majdy, Beaty Rozum, Agaty Florek, Doroty Gąsiorek,  Alicji Banat, Natalii Wątroby, Krzysztofa Pucha oraz przy wsparciu miejscowych duszpasterzy: Księdza Proboszcza Prałata Józefa Waśniowskiego i Ks. Zbigniewa Kruczyńskiego w ubiegłą niedzielę 18 maja 2014 r.  na terenie szkoły odbył się Piknik Charytatywny, którego celem jest pomoc  Kamilowi Koreckiemu. Apel organizatorów o wsparcie dla chorego ucznia spotkał się z zaskakującym odzewem  i zgromadził na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Pasierbcu rzesze ludzi o wielkich  gorących sercach.
     Szczytny cel wsparli przedstawiciele  władz powiatowych i gminnych: Starosta Limanowski Jan Puchała, Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Radny Powiatu Limanowskiego i Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Jacenty Musiał, Kierownik GOPS w Limanowej  Dorota Musiał, Dyrektor GZOS w Limanowej Edyta Król, Radny Gminy Limanowa  Tadeusz Kuchta, Sołtys Wsi Pasierbiec  Edward Badyla, Sołtys Wsi Kisielówka  Teresa Wilczek.
 
Piknik przyciągał starszych i młodszych wieloma atrakcjami. Znaczną część występów samodzielnie  przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół w Pasierbcu,  prezentując na scenie własne programy wokalne i choreograficzne. Dzieci przygotowała Pani Beata Rozum. Gorące brawa zgotowano Dziecięcemu Zespołowi Regionalnemu „Pasierbiocki” działającemu na stałe przy Zespole Szkół w Pasierbcu pod kierunkiem panów: Krzysztofa Pucha i Sławomira Bryniaka. Na scenie pojawiła się również Sekcja Karate KYOKUSHIN pod kierownictwem pana Marka Golonki.  Absolwent Zespołu Szkół w Pasierbcu Krystian Wiktor rozbawił zgromadzonych specjalnie przygotowanym programem „Słowo na wesoło”. Pasierbiecka publiczność wysłuchała również opowieści miejscowego gawędziarza Pana Stanisława Ptaszka. Piknik charytatywny wsparli  goście. Ze swoim programem wystąpili:  Zespół Regionalny „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej, sekcja cheerleaderek prowadzona przez Panią Annę Mordarską – Sukiennik przy Klubie Sportowym ARS, grupa z układem tanecznym pod kierunkiem Pani Anny Guzowskiej. Całość imprezy uświetnił Zespół PRIMA BAND, który  porwał do tańca  zarówno starszych, jak i młodszych uczestników pikniku.
Uczestnicy pikniku mogli wesprzeć szczytny cel, kupując losy w loterii fantowej lub nabywając różne „pamiątki”. W czasie imprezy można było skorzystać z porady medycznej ( pomiar ciśnienia i cukru), logopedycznej oraz skosztować soków naturalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wizaże i perfum – party wykonywane przez profesjonalne kosmetyczki na stoisku „FM GROUP”. Ogromną atrakcją było  malowanie twarzy, robienie fantazyjnych fryzur,  malowanie włosów.
 
Najmłodsi mieli możliwość zabawy na zjeżdżalni, udziału w warsztatach plastycznych i konkursach. Nad bezpieczeństwem uczestników cały czas czuwali   Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kisielówki, którzy  przygotowali  również wiele atrakcji, wśród których największą popularnością wśród dzieci cieszył się przejazd wozem strażackim. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez organizatorów balonikami i słodyczami.
    Podczas pikniku odbyła się licytacja oryginalnej piłki  z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2006, którą ofiarował ks. Tomasz Badyla.  Cenna pamiątka trafiła w ręce Starosty Limanowskiego Pana Jana Puchały.
Akcję pomocy dla Kamila w dużym stopniu wsparli rodzice uczniów szkoły w Pasierbcu. Przekazali na loterię fantową własnoręcznie wykonane upominki oraz  przygotowali domowe wypieki i  przekąski.
W organizację całego przedsięwzięcia aktywnie zaangażowali się nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Pasierbcu,  dzieci i młodzież oraz panie: Estera Kaleta – Myszka i Agnieszka Twaróg, które przygotowały dekorację sceny.
Piknik charytatywny nie miałby szans powodzenia, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie materialne i finansowe sponsorów i osób indywidualnych.
Wsparcia rzeczowego udzielili:
Proboszcz Parafii Matki Boskiej Pocieszenia w Pasierbcu – Ksiądz Prałat Józef Waśniowski
Małgorzata i Krzysztof Golonkowie
Sklep „Benia”
Pani Teresa Dudziak
„FM  GROPUP”  Beata Rozum
Firma „Doratex” Zbigniew Szewczyk
Bank Spółdzielczy w Limanowej
Tymbark S. A.
Zakład Masarski „KOŁDRAS” Agata  i Henry  Kołdras
Pani  Bożena  Siciarz z Męciny
Apteka CENTRUM Jakub Tokarz
Drukarnia MM w Limanowej
 
Kontodo dnia 19. 05. 2014 r. zasilili:
Usługi Stolarskie Zając Józef, Skrzydlna
Dominika Zając, Skrzydlna
Firma „WOLIMEX”, Eugeniusz Wojak
„ABS – JET SERVICE”, Maria Sewielska
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej
Ksiądz  mgr Zbigniew Kruczyński
Ochotnicza Straż Pożarna w Kisielówce
„FHU PLASTUŚ”, Halina i Artur Zapała
“BUILDING POLAND”  Sp. z.o.o, Grybów
“Diagnostyka  i  mechanika pojazdów”, Wajda Edward i Tomasz
Firma „IMPULS”
„Przedsiębiorstwo WOD – KAN – MEL”, Roman Sułkowski i wspólnicy
Firma „INSTAR”
Koło Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu
Halina Kaim Stoisko Gastronomiczne w czasie Pikniku
Ewa Kulig zjeżdżalnia
Guzik Andrzej
Salon Fryzjerski IMAGE Janina Wójcik
Renata i Krzysztof Dudziak
Małgorzata i Andrzej Dudziak
oraz uczestnicy pikniku w ramach kwesty.
 
Organizatorzy  pikniku wraz z rodzicami Kamilka dziękują wszystkim za udział i wsparcie.
 Pragniemy poinformować, że podczas niedzielnej zabawy udało nam się zebrać tylko do puszek i ze sprzedaży - 12 460zł46gr, kwota ulegnie znacznemu powiększeniu po podsumowaniu wpłat na konto.


http://www.ziemialimanowska.pl/pl/860/13039/wiadomosci.html

 
12  1 45 DSC_0351 ds3  123  DSC_0396  DSC_0411  DSC_0386  DSCF6024  DSC_0392  DSCF6020  DSC_0407  DSC_0412DSCF6042  IMG_6567  DSCF6035  IMG_6638  IMG_6520  IMG_6537  IMG_6697  P5181295  IMG_6610  IMG_6744  P5181302  IMG_6973  IMG_6976