Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wycieczka do Warszawy 2015

IMG_8839 IMG_8958 IMG_8808
W dniach 15 – 17.06.2015r. uczniowie trzech klas gimnazjum (łącznie 50 osób) wraz z 5 opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd nastąpił we wczesnych godzinach porannych, tj. o godz. 3.00. Podróż mijała spokojnie, w radosnej, miłej, a zarazem pełnej napięcia atmosferze.
Do stolicy dotarliśmy o godz. 10.00. Wędrówkę po Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. Po wzruszającej lekcji historii nasze kroki skierowaliśmy w stronę Starego Miasta. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Syrenkę, mury miejskie i Barbakan, a także pomnik Małego Powstańca. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się pod kolumną Zygmunta. W następnej kolejności zwiedziliśmy Pałac Prezydencki, Krakowskie Przedmieście, Kościół Świętego Krzyża, jak również Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski.
Punktem kulminacyjnym tego dnia był wyjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Po powrocie z tarasu widokowego czekała na nas kolejna niespodzianka. Okazało się bowiem, że drogę do miejsca zakwaterowania pokonamy metrem. Po kilku minutach jazdy  dotarliśmy do Domu Nauki, w którym mieliśmy spędzić noce podczas naszej wycieczki. Tu też emocji nie było końca, bo przecież noc poza domem w gronie kolegów i koleżanek to nie lada przeżycie. Po zakwaterowaniu w pokojach ( 2, 3 osobowych) udaliśmy się na smaczną obiadokolację. Potem trzeba było odpocząć, by nabrać sił przed kolejnym dniem zwiedzania.
Drugi dzień wycieczki  rozpoczęliśmy oczywiście od pożywnego śniadania. Wzmocnieni i gotowi na nowe wrażenia udaliśmy się do Centrum Nauk Kopernika, gdzie  mogliśmy poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Po zastrzyku wiedzy udaliśmy się na spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie mogliśmy zobaczyć Belweder, pomnik Chopina, Biały Dom, Starą Pomarańczarnię, Pałac na Wodzie, Pałac Myśliwski. W czasie tego spaceru poznaliśmy ciekawe historie związane ze stolicą. Następnie mieliśmy okazję podziwiać Świątynię Opatrzności Bożej.  Udało nam się także zobaczyć zamek w Wilanowie oraz przepiękne ogrody rozpostarte obok niego. Tego dnia udaliśmy się także do grobu ks. Jerzego Popiełuszki. Potem nasze kroki skierowaliśmy na Cmentarz  Powązkowski, gdzie spoczywa wielu zasłużonych dla narodu polskiego osób.
Zmęczeni i utrudzeni wróciliśmy do Domu Nauki, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Po chwili odpoczynku wszyscy zebraliśmy się w holu naszego pensjonatu, aby udać się metrem do centrum stolicy po to, aby móc podziwiać Warszawę nocą. Udaliśmy się również do galerii Złote Tarasy, gdzie niektórzy z nas dokonywali zakupu różnych pamiątek. Ten dzień był pełen wrażeń. Zadowoleni i zmęczeni udaliśmy się na odpoczynek.
Trzeci dzień naszej pasjonującej wycieczki  rozpoczęliśmy jak zwykle od smacznego i pożywnego śniadania. Następnie musieliśmy spakować swoje rzeczy, posprzątać pokoje i wykwaterować się. W tym dniu mieliśmy jeszcze w planach zobaczenie dwóch ważnych miejsc w stolicy. Pierwszym z nich był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wraz z przewodnikiem, oczywiście po otrzymaniu odpowiednich przepustek, mogliśmy wejść do gmachu sejmu, usiąść na sali obrad, zwiedzić korytarze i kuluary sejmowe, a nawet spotkać licznych polityków, znanych z telewizji. Po emocjonującym zwiedzaniu udaliśmy się już do ostatniego miejsca w Warszawie, mianowicie na Stadion Narodowy. Wraz z panią przewodnik przeszliśmy trasą piłkarza. Mogliśmy zobaczyć salę reporterów, którzy pracują podczas meczów i innych imprez, następnie udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej konferencji prasowej. Przy okazji zobaczyliśmy szatnie naszej reprezentacji z całym zapleczem.  Najważniejszym momentem, chyba dla nas wszystkich, była chwila, w której mogliśmy stanąć na płycie boiska, usiąść na trybunach czy udać się na najwyższe miejsce stadionu. Niestety były to już ostatnie chwile pobytu w Warszawie. Prosto ze stadionu musieliśmy udać się w drogę powrotną . Pełni wrażeń weszliśmy do naszego autokaru. Po kilku godzinach jazdy, późnym wieczorem zaparkowaliśmy na szkolnym parkingu, gdzie czekali stęsknieni rodzice naszych uczniów.
Jednym słowem wycieczka była naprawdę udana. Wszyscy wrócili z Warszawy szczęśliwi i pełni wrażeń. Na pewno wyjazd ten będziemy miło i serdecznie  wspominać…
                                                                                                     Agata Florek
IMG_8715 IMG_9583 IMG_9603  IMG_8753 IMG_9849
IMG_8959 (1)   IMG_8757 IMG_9580 IMG_9899 IMG_9506
Historia
"PASIERBIOCKI"
SKO

Galeria

Szukaj