Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Życzliwość to dar, którym warto się dzielić
Życzliwość to dar w który wielu z nas wciąż wierzy. Jest to język szacunku i uwagi. Poduszka, która absorbuje wszelkie ciosy

 
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Inicjatorami World Hello Day byli studenci, bracia Brian i Michael McCormack. To listopadowe święto w Polsce znane jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem jego obchodów w naszym kraju jest Wrocław.
Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

po•zdrowienie; -wień
po•zdrowić -rowię, -rowią; -rów, -rów•cie
 
pozdrowienia «wyrazy pamięci i życzliwości przekazywane w liście lub za czyimś pośrednictwem»
pozdrowienie «formułka wypowiadana przy powitaniu, rzadziej przy żegnaniu kogoś; też: gest towarzyszący powitaniu»
pozdrowićpozdrawiać
1. «powitać kogoś słowem lub gestem»
2. «przesłać komuś wyrazy pamięci i życzliwości w liście lub za czyimś pośrednictwem»
 

Korzyści płynące z bycia życzliwym: sprzyja lojalności i poprawia relacje

Życzliwość jest bardzo potężnym narzędziem, jeśli chodzi o budowanie relacji, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Prawdziwa życzliwość przezwycięża wrogość, wspiera szacunek i zachęca do wzajemnego zrozumienia.
Skraca także dystans emocjonalny między dwiema osobami, a to sprawia, że ​​czujemy się bardziej “związani”. To nasza genetyka sprawiła, że działamy w ten sposób. Nasi przodkowie z dawnych czasów musieli nauczyć się współpracować ze sobą.
Konkurs dla uczniów klas I-IV
Należy zaprojektować i wykonać kartkę okolicznościową na Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Technika pracy dowolna. Format A-5.
Zdjęcie pracy podpisane imieniem i nazwiskiem należy przesłać na e-mail: zspasierbiec@onet.eu                                                                                                                              
 
Prace należy przesłać do 27  listopada do godz. 13:00
Im silniejsze więzy emocjonalne w ramach grup, tym większe szanse na przeżycie. Innymi słowy, “gen dobroci” jest w naszym DNA.
Dlatego nawet dziś, jeśli chcemy żyć w dobrych stosunkach z innymi, tworzymy nowe relacje lub wzmacniamy istniejące.
Ponadto życzliwość tworzy gotowość do rozwiązywania konfliktów i osiągania porozumień.

Bycie życzliwym znacznie poprawia nasze życie

Kiedy jesteśmy mili, zwłaszcza jeśli wykształcimy w sobie ten nawyk od najmłodszych lat, wszystko staje się lepsze! Od zadowolenia z życia do samorealizacji i zdrowia fizycznego.
Życzliwość jest zaraźliwa, a więc bycie przyjaznym pomaga również poprawić życie innych ludzi. W konsekwencji pomagamy innym ulepszyć nasze. Nawet w trudnych czasach bądź miły dla innych, ale przede wszystkim bądź dobry dla siebie.
To proste, ale robi różnicę. Traktuj innych dobrze, a oni także będą cię dobrze traktować. Traktuj siebie dobrze a możesz oczekiwać tego samego od innych.
 “Traktuj dobrych ludzi życzliwie, ale tych złych też. W ten sposób osiągamy dobroć. Bądź uczciwy wobec tych, którzy są uczciwi, a także dla tych, którzy nie są szczerzy. W ten sposób osiągasz szczerość. “
 
Historia
"PASIERBIOCKI"
SKO

Galeria

Szukaj