Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dzień Babci i Dziadka

„Jest taki dzień…”
– uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka
w Zespole Szkół w Pasierbcu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DSC_0244
 
21 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół im. W. Reymonta w Pasierbcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z coroczną tradycją na uroczystość bardzo licznie przybyli najważniejsi goście - babcie i dziadkowie- których wnuki uczęszczają do Zespołu Szkół w Pasierbcu. Obchody Dnia Babci                  i Dziadka swoją obecnością uświetnili: Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu – Ksiądz Prałat Józef Waśniowski, Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół – Edyta Król oraz Radny Gminy Limanowa Tadeusz Kuchta. Na uroczystości obecny był także Sołtys Pasierbca Edward Badyla oraz emerytowani nauczyciele.
Jak co roku program artystyczny dla wyjątkowych gości – babć i dziadków- przygotowali najmłodsi uczniowie. W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały przybyłych dziadków recytując wiersze, śpiewając piosenki i składając życzenia. Kolejnym punktem programu były jasełka, w których wzięli udział uczniowie klas I –III SP oraz kilkoro dzieci z oddziału zerowego. Scenariusz jasełek został urozmaicony o nietypowe postacie i piękne pastorałki. W bożonarodzeniowej inscenizacji Bożą Dziecinę witali nie tylko aniołowie, pasterze i królowie, ale także dzieci, zwierzęta, bajkowe postacie i pory roku. Występ przeplatany był wesołym kolędowaniem, do którego chętnie włączyła się wspaniała publiczność. Babcie                i dziadkowie podziwiali występy swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami. Nad właściwym przebiegiem występu czuwały autorki programu artystycznego dzieci: Stanisława Gąsiorek, Natalia Wątroba i Agnieszka Matląg. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla szanownych gości były występy najmłodszej grupy szkolnej oraz Grupy kolędniczej Z Turoniem Zespołu Regionalnego Pasierbiocki oraz gościnny występ Grupy kolędniczej  Z Gwiazdą  z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu. Po zakończeniu występów pani Dyrektor Rozalia Kuchta serdecznie podziękowała bardzo liczne przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten styczniowy dzień uczynić dla babć i dziadków dniem pięknym i wyjątkowym. Na zakończenie dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane podarunki, po czym udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka są tradycją na stałe wpisaną w repertuar szkolnych imprez w Zespole Szkół w Pasierbcu. 
DSC_0258  DSC_0255  DSC_0254  DSC_0260 DSC_0270  DSC_0299  DSC_0301
Historia
"PASIERBIOCKI"
SKO

Galeria

Szukaj