Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Świetlica szkolna

Tydzień Baśni
 
W tym tygodniu poznajemy największych bajkopisarzy .
Myślę , że znacie nazwiska kilku autorów baśni dla dzieci, zetknęliście się również
z baśniami telewizyjnymi i filmowymi. W klasach I-III , jak również w klasie 4 na  lekcjach
j. polskiego  będziecie dużo mówić na ten temat.

Prosimy Was o podanie tytułów baśni, których fragmenty umieszczamy poniżej:

 
Rozpoznawanie tytułów baśni.                      
                                                                
Zadanie  1. 
 
Żyła sobie raz samotna kobieta. Nie miała dzieci, a bardzo chciała mieć córeczkę. Pewnego dnia samotność dokuczyła jej tak mocno, że postanowiła udać się po pomoc do czarownicy. Ta dała jej zaczarowane ziarenko. Kiedy kobieta zasadziła je w doniczce, wyrósł z niego duży kwiat. Gdy rozchylił płatki, kobieta ujrzała w jego wnętrzu maleńką dziewczynkę. Miała cal wzrostu, więc dostała na imię..

Zadanie 2.

Zziębnięte ręce skostniały jej prawie, nie ma siły utrzymać w nich paczki zapałek. A gdyby zapaliła jedną dla rozgrzania? Tylko jedną zapałkę. Na wspomnienie ciepła już nie ma siły oprzeć się pokusie. Jedna zapałka tylko. Wyjmuje ostrożnie, trzask...i płonie! Cóż za wesołe światło, jasne i ciepłe, ach jak grzeje w ręce! Cudowny płomyk! Wydało się jej nagle, że siedzi przed ciepłym, żelaznym piecem na świecących nóżkach, z mosiężnymi drzwiczkami. Ach, jak ciepło! Jak grzeje duży, jasny płomień, jak wesoło się pali! Wyciągnęła nóżki spod cienkiej sukienki, aby je ogrzać także, lecz w tej samej chwili –zapałka zgasła.

Książki | Tutaj Wszyscy Jesteśmy Szaleni !!! Książki | Kolejna witryna  sieci „Blogi Programów Centrum Edukacji Obywatelskiej” | Education, Kids,  Reading 
Historia
"PASIERBIOCKI"
SKO

Galeria

Szukaj